مواردی که باید در هنگام خرید دوربین دست دوم رعایت کنیم.

در بسیاری از موارد خرید یک دوربین دست دوم، باعث میشود در هزینه های خود صرفه جویی کنیم اما موارد بسیاری وجود دارد که قبل از اقدام به خرید دوربین دست دوم باید در نظر بگیریم.

یکی از بزرگترین موانع عکاسی، میزان پولی است که شما برای سرمایه گذاری نیاز دارید. این موضوع به ویژه برای فیلمسازانی که قادر نیستند پول زیادی برای خرید تجهیزات هزینه کنند، چالش برانگیز است. اگر در خرید لنز، بدنه ی دوربین، فلاش و اکسسوری های دیگر دقت کافی به عمل بیاوریم، میتوانیم مقدار قابل توجهی در هزینه صرفه جویی کنیم. یکی از بهترینو با صرفه ترین راه ها خرید دوربین دست دوم می باشد.
امروزه دوربین ها و تجهیزات زیادی در بازار به صورت دست دوم وجود دارد و نکته ی مهم دانستن این موضوع میباشد که چه نکاتی را باید رعایت کرد تا بتوان یک دوربین دوست دوم خوب خرید و از هدر رفتن پول خود جلوگیری کرد. به همین منظور چند نکته ی کلیدی را برای شما ذکر خواهیم کرد.

خرید از غیر حرفه ای ها

واضح است که افراد حرفه ای استفاده ی بیشتری از دوربین و تجهیزات خود میکنند و فراتر از حد معمولی به آن فشار میاورند. به همین دلیل خرید دوربین دست دوم از یک عکاس حرفه ای توصیه نمیشود چون دوربینی که از این دسته از افراد خریداری میشود، فشار بیشتری را تحمل کرده است و عمر کمی از آن باقی مانده است.
اما افراد غیر حرفه ای که در اصطلاح به آنها مصرف کننده نیز میگویند، به ندرت از تجهیزات خود استفاده میکنند. بنابراین خرید دوربین و تجهیزات از این قبیل افراد میتواند برای ما مفید واقع شود.

تعداد شاتر را مورد بررسی قرار دهید

ممکن است دوربین دست دوم که قصد خرید آن را دارید، از لحاظ ظاهری بسیار تمیز و شیک باشد اما برای پی بردن به میزان استفاده از این دستگاه، باید تعداد شاتر آن را بررسی کنید.
درواقع عدد شاتر یک ذهنیت کلی درباره ی عمر دوربین به شما خواهد داد. اگرچه تعداد شاتر فقط در زمینه ی عکسبرداری به شما کمک میکند، اما اگر قصد فیلمرداری با دوربین را هم دارید، باز هم برای شما مفید خواهد بود.

مدل های تولید شده در سال جاری را نخرید

به دلیل آنکه مدل های تولید شده در سال جاری همچنان جزو مدل های جدید محسوب میشوند درنتیجه افت قیمت بسیار کمتری دارند و اگر شما به دنبال صرفه جویی در پول خود هستید، خرید دوربینی که هنوز بسیار جدید میباشد، گزینه ی مناسبی نیست. در بسیاری از موارد این دوربین ها تفاوت چندانی با یک دوربین دست اول ندارند بنابراین خرید آنها تفوات چندانی با خرید دوربین نو ندارد. پیشنهاد ما این است که آخرین مدل های تولید شده در سال قبل تر را جزو گزینه های خرید خود قرار دهید.

بازبینی سنسور را فراموش نکنید

معمولا در خرید دوربین و تجهیزات عکاسی، افراد تقریبا همه چیز را (از جمله بدنه، منظره یاب، صفحه نمایش ال سی دی، و غیره)بررسی مینمایند اما به ندرت توجهی به سنسور دوربین میکنند. همانطور که قبلا اشاره شد، ظاهر دستگاه اهمیت چندانی در برابر باطن آن ندارد و بررسی درونی دوربین امری واجب میباشد تا اگر دارای ایراد و مشکلی باشد، هرچه زودتر کشف شود.
یکی از رایج ترین ایراد ها، وجود نقص در سنسور است. شما باید در هنگام خرید دوربین بسیار مراقب باشید و سنسور را به دقت بررسی کنید زیرا ممکن است فروشنده ها صادق نباشند و آن را پنهان کنند. و از آنجایی که ایراد سنسور در دوربین هایی که تاحدودی قدیمی هستند بسیار رایج میباشد، توجه به آن میتواند در انتخاب ما کمک کننده باشد.

از دوربین تست بگیرید

در مرحله ی آخر پیشنهاد میکنیم قبل از خرید دوربین دست دوم هم با آن فیلمرداری کنید و هم عکس بگیرید تا ایراد های دستگاه در صورت وجود، تاحدودی مشخص شوند.

بدون برچسب

پست های مرتبط

3 دیدگاه

  1. پاسخ

    سلام.وبسایت زیبایی دارید.خیلی خیلی ممنون

  2. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

  3. پاسخ

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

ثبت نظر

بالا