فروشگاه رکوردکانن در سال ۱۳۶۷ در پاساژ حافظ، به عنوان یک فروشنده‌ی لوازم تخصصی عکاسی و فیلم‌برداری، فعالیت خود را با فروش دوربین های آنالوگ و بتاماکس آغاز نمود. با پیشرفت تکنولوژی و تولید دوربین های دیجیتال این فروشگاه نیز هم راستا با رشد صنعت عکاسی و فیلمبرداری، فعالیت خود را با فروش دوربین های Dslr و بدون آینه تا امروز ادامه داده است. همواره صداقت و ارائه ی کیفیت به عنوان مهم ترین رسالت ما  قلمداد شده است و به لطف خداوند بزرگ و در کنار مشتریان عزیز در این مسیر ثابت قدم خواهیم بود.

فروشگاه رکورد با مدیریت محسن جان محمدی و با تجربیات بسیاری که در زمینه فروش دوربین و تجهیزات حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری دارد، هم اکنون نماینده فروش برندهای معتبر دوربین های عکاسی و دوربین های دیجیتال مانند کانن و نیکون  و تجهیزات وابسته مانند لنز، فلاش، چتر عکاسی و تجهیزات نورپردازی و لوازم جانبی عکاسی و دوربین های آنالوگ ودوربین دیجیتال در ایران می باشد.

فرایند انتخاب و خرید  دوربین به عنوان کالایی به شدت تخصصی، همواره پیچیدگی‏‏‏‌های فراوانی برای مصرف کننده به همراه داشته و در عین حال، به دلیل هزینه‏‏‏‌های نسبتا بالا و وجود نمونه های غیر اصل، حساسیت بسیار بالایی را برای مشتریان در بر دارد. لذا در سال ۱۳۹۲ فروشگاه رکورد با تکیه بر بیش از ۳۰ سال تـجربه در کسب و کار، اقدام به راه اندازی وب سایت اینترنتی با مأموریت تبدیل شدن به یک سایت مرجع در جهت فـرهنگ سازی و آگـاهی رسانی در صنف دوربین، کرد.